Bike fitting

Okres zimowy i wczesna wiosna to najlepszy czas by przygotować swój sprzęt do nadchodzącego sezonu.

Każdego roku, na początku marca gościmy Krystyna Lipiarskiego, najbardziej doświadczonego fittera w kraju.

Korzysta z najlepszych narzędzi dostępnych na rynku, Retul 3d i ogromnego doświadczenia, zgromadzonego na przestrzeni kilku lat.

Dlaczego warto zadbać o właściwą pozycję na rowerze?

Optymalna pozycja na rowerze wpływa nie tylko na mniejsze wydatkowanie energii, lepszą aerodynamikę, ale także na komfort i bezpieczeństwo w trakcie jazdy, a co za tym idzie chroni przed kontuzjami i częstymi bólami kolan, bioder czy dolnego odcinka pleców, występującymi szczególnie u kolarzy, którzy próbują dopasować swoje ciało do posiadanego już roweru. Zarówno najlepsi zawodowi kolarze jak i amatorzy skorzystają na odpowiednio przeprowadzonym ustawieniu pozycji na rowerze.

Korzysta z najlepszych narzędzi dostępnych na rynku, Retul 3d i ogromnego doświadczenia, zgromadzonego na przestrzeni kilku lat.

najlepszą metodą analizowania wydajności rowerzysty jest obserwacja i pomiar w trakcie jazdy. Próby badania pozycji rowerzysty w bezruchu lub jedynie w dwóch płaszczyznach, praktycznie uniemożliwiają zebranie całkowicie obiektywnych danych.

Technologia Retul 3D jest systemem motion capture (co oznacza, że „rejestruje” ruchy kolarza, w trakcie jazdy na rowerze. we wszystkich trzech płaszczyznach ruchu), przeznaczonym dla kolarzy i triathlonistów. Została zaprojektowana w celu dostarczania bardzo dokładnych i wszechstronnych informacji profesjonalistom zajmującym się bike fittingiem. System łączy w sobie trójwymiarowy pomiar, możliwość natychmiastowej weryfikacji danych oraz dokładne, co do milimetra, narzędzie digitalizacyjne, przy równoczesnym wzięciu pod uwagę indywidualnych celów sportowych, biomechaniki, mocnych stron oraz słabości każdego kolarza, co razem tworzy najbardziej precyzyjne i dynamiczne rozwiązanie dostępne na rynku.